Tango Ayakkabısı

Tango ayakkabısı nasıl olmalı? Tango ayakkabısı nereden alınır? Tango ayakkabısı alırken nelere dikkat etmeliyiz? Tango ayakkabı modelleri ve kullanım alanları tango ayakkabıları hakkında her şeyi bu makalemizde bulacaksınız.

Kadın Tango ayakkabıları ve onların dans içerisinde size sunacakları rahatlık dans performansınızı %100 etkiler. Kimse rahatsız bir ayakkabıyla bırakın dans etmeyi, yürümek bile istemez.

Bütün vücudun yükünü taşıyan organlarımız, ayaklarımız belki de bizden en az özeni gören organlarımızdır. Onları yüksek topuklu ve rahatsız ayakkabılara maruz bırakırız. Bu baskı ayaklarımız tarafından iyi karşılanmadığı için vücudumuzun farklı yerlerinde ağrılar halinde bize tepki olarak geri döner. Tango ayakkabısı seçerken modelden renkten daha önemli olan husus seçeceğiniz ayakkabı ayağınıza iyi oturması olmalıdır.

 

Tango ayakkabısı alırken nelere dikkat edilmeli?

Tango ayakkabınız, ayağınıza tam oturmalı ve sıkmamalıdır. Kurs sırasında giyeceğiniz ilk tango ayakkabınız olcak ise ayakkabı ucunun kapalı olması çok fazla açık olmaması ayak sıhhatiniz için önemlidir.

 

Tango ayakkabınızı, ayak ölçülerinize göre yaptırmanız ve yumuşak malzemeden seçmeniz sonradan yaşanacak problemleri önleyecektir.

Kadın ayakkabılarında topuk ölçüleri ilk kez tango ayakkabısı yaptıracaklar için 13punto idealdir. Artık balans problemi yaşamayan profesyonel danscılar için ideal ölçü en fazla 17punto olmalıdır.

Kadın Tango Ayakkabı Modelleri
Tango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango Ayakkabısı

 

Erkek Tango Ayakkabı Modelleri

Erkekler tango ayakkabısı seçerken kadınlara göre işleri çok daha kolaydır. Tango yapan erkekler için çok fazla renk model, topuk boyu gibi çeşitler yoktur 2-3 punto topuk standarttır ve eskiden yumurta topuk olarak yapılırdır. son yıllarda denge konusunda sorun yarattığı için talep görmemektedir tüz topuk idealdir. Ayakkabı tabanı her dans pistinde rahat dans etmeniz için süet yaptırmaz iseniz daha iyi olacaktır. Ayrıca tabanı kırık veya iki parça olan tango ayakkabılarınıdan kaçının tango için uygun değildir. Ayakkabı ayağınıza özel yapılması ve tam oturmasını dışında başka bir faktör yoktur. Rengi derisi modeli size kalmış katalogtan istediğinizi seçebilrsiniz.

 

 

 

TangoDANS Mecidiyeköy
Uysal Sokak Ali Meriç İş Merkezi No:1 K:2 D:10
Mecidiyeköy, Şişli, İstanbul
0 538 813 35 47
TangoDANS Marmaris
Ulusal Egemenlik Cad, Kat 3 No:4 Taşlık Center Marmaris, Muğla
0543 669 20 27
TangoDANS Bakırköy
Zeytinlik, Halkçı Sk. No.30 D:4.Kat
Bakırköy / İstanbul
0538 813 35 47
WhatsAppWhatsApp Bilgi Hattı